Najgłupsi przestępcy świata, Alain Bauer

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 26 lutego 2024

Najgłupsi przestępcy świata

Autor: Alain Bauer
Przekład: Katarzyna Iwaszkiewicz
Wydawnictwo: RM
Premiera: 28 lutego 2024
Liczba stron: 160

Książka ta jasno sugeruje, że u niektórych osób inteligencja jest zasobem na tyle skromnym, że używanym zgoła rzadko albo wcale. I choć przez to świat jest bardziej (nie)bezpieczny, to potrafi także być przezabawny. Dowód na to trzymacie w ręce, bo jeżeli przestępstwa mogą się podobać, to takie, o których sukces nie słyszał.

Jaśmin, Stanowo.com

Mordercy, bandyci, złodzieje… którzy zasłużyli na Nagrodę Darwina!

Nie wszyscy przestępcy to mistrzowie w swoim fachu: przygotowani, metodyczni, skuteczni… Czasami na skutek nieudolności złoczyńców dochodzi do komicznych sytuacji. Zbrodnia doskonała nie istnieje, ale przestępcom opisanym w tej książce porażka była pisana od samego początku.

Ktoś, kto dzwoni na policję, bo właśnie okradziono jego plantację marihuany, ktoś, kto próbuje sprzedać kokainę umundurowanemu policjantowi, lub ten, kto zasypia w domu, do którego się włamał, nie zapisze się w annałach jako wielki złoczyńca, ale może trafić do kroniki najzabawniejszych nieudanych przestępstw.

Ta książka to zbiór 300 niewiarygodnych, prześmiesznych, a jednocześnie prawdziwych anegdot na temat najbardziej nieudolnych, najgorzej zorganizowanych i po prostu pechowych przestępców w historii.

Alain Bauer jest francuskim kryminologiem, wykłada w Conservatoire National des Arts et Métiers w Paryżu, doradza policji i innym służbom. Opublikował ponad 60 (dużo poważniejszych niż ta) prac na temat przestępczości i terroryzmu.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Najgłupsi przestępcy świata" Alain Bauer