Pięć martwych psów, Michal Sykora

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 12 marca 2024

Pięć martwych psów

Autor: Michal Sykora
Przekład: Krzysztof Wołosiuk
Wydawnictwo: Afera
Premiera: 12 marca 2024
Liczba stron: 440
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

 Czerwiec, ZOO w Ołomuńcu – pełnię sezonu zakłóca dziwne wydarzenie. Nocą zabito portiera i skradziono trzy niedźwiedzie. Marie Výrová wraz z ekipą usiłują rozwiązać sprawę. Kim byli napastnicy i do czego były im potrzebne baribale?

Tymczasem w pobliskim Šternberku rządzą układy i układziki, a pewien biznesmen w ortalionowym dresie ma pod sobą urzędników i policję. Przeniesiona do tutejszego komisariatu Kristýna Horová bada sprawę zakopanych w lesie pięciu martwych psów. Czy znalezisko ma związek z organizowanymi w okolicy walkami? Ambitna policjantka, wbrew ostrzeżeniom, upiera się, by rozwiązać tę zagadkę.

Dwa nieodległe miejsca i dwie „zwierzęce” sprawy – czy jakoś się ze sobą łączą?

„Pięć martwych psów” to kolejna wciągająca część serii o śledczych z Ołomuńca. Michal Sýkora znów sprawnie połączył wątki społeczne z niezbędnym dla dobrego kryminału napięciem i odpowiednią dawką czeskiego humoru.

 

Michal Sýkora (ur. 1971) – pisarz i teoretyk literatury, wykładowca Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu. Autor wielu publikacji literaturoznawczych, m.in. monografii o twórczości Vladimira Nabokova oraz o kryminale brytyjskim. Naukowa fascynacja tym ostatnim jako gatunkiem zainspirowała go do napisania własnej powieści kryminalnej. Wydany w roku 2012 Případ pro exorcistu zapoczątkował serię o ołomunieckich policjantach, którym przewodzi śledcza Marie Výrová. Ciesząca się popularnością w Czechach seria została przeniesiona na szklany ekran (miniserial Detektivové od Nejsvětější Trojice). W Polsce ukazały się trzy części serii: „Człowiek pana ministra” (2021), „To jeszcze nie koniec” (2022) i „Pięć martwych psów” (2024).

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Pięć martwych psów" Michal Sykora

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

To jeszcze nie koniec, Michal Sykora

Powieść otwierają słowa Boba Dylana: „Śmierć to nie koniec”. Rzeczywiście: śmierć dziecka okazuje się dopiero początkiem końca wpływowej rodziny.

05 września 2022

NOWOŚĆ

To jeszcze nie koniec, Michal Sykora

„To jeszcze nie koniec” jest połączeniem pasjonującej powieści kryminalnej, historii o upadku wpływowej rodziny oraz mrocznej ballady romantycznej.

18 sierpnia 2022

NOWOŚĆ

Człowiek pana ministra, Michal Sykora

Nowy tytuł w serii „Czeskie krymi” już dziś!

25 stycznia 2021