Podglądaczka, Caroline Eriksson

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 08 lipca 2020

Podglądaczka

Autor: Caroline Eriksson
Przekład: Agata Teperek
Wydawnictwo: Marginesy
Premiera: 08 lipca 2020
Liczba stron: 336
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Thriller psychologiczny: przenikliwy, mroczny i trzymający w napięciu.

Elena jest pisarką. Rozstała się z mężem i schowała przed światem w pospiesznie wynajętym mieszkaniu. Nie może spać ani pisać. Nie potrafi się zmusić, żeby się rozpakować. Spotyka się jedynie z siostrą, ale ich stosunki są pełne niedomówień. Walcząc z brakiem natchnienia, znajduje niewinną rozrywkę: zaczyna obserwować sąsiadów. Stormowie wydają się idealną rodziną, ale im więcej Elena widzi i słyszy, tym bardziej wierzy, że coś jest strasznie nie tak.

Wraz z przekraczaniem kolejnych granic narasta w niej niepokój, że wkrótce wydarzy się coś złego. To trochę przerażające. Ale i niezwykle inspirujące. Elena nie była tak kreatywna od lat. Zaczyna wyobrażać sobie najgorsze scenariusze, a żeby potwierdzić podejrzenia, zbliża się do Stormów coraz bardziej. Chce ich ocalić.

Nie wie jednak, na co się porywa. Zostaje wciągnięta w szalony wir. Zagrożenie rośnie, granice między rzeczywistością i fikcją przestają być oczywiste. Kto ocali Elenę?

 

Szwedzka „Dziewczyna z pociągu”. Sugestywny thriller o wielu dnach, które cały czas się przesuwają.

„Tara”

 

Jeśli podobał ci się sposób, w jaki napisano „Dziewczynę z pociągu”, spodoba ci się też Podglądaczka. Ta książka jest nawet lepsza… Rozkoszuj się dramatem psychologicznym i trzymaj się mocno, kiedy dojdzie do poważnego zwrotu w tej historii. Wtedy będzie jeszcze lepiej.

„Bleginge Läns Tiding”

 

Caroline Eriksson (ur. 1976) skończyła psychologię społeczną i przez ponad dziesięć lat pracowała w HR. Jej dwie pierwsze książki – oparte na rzeczywistych szwedzkich przypadkach morderstw – otrzymały fantastyczne recenzje, a jej debiut z 2013 roku został nominowany do Stora Ljudbokspriset. Zniknięcie (Marginesy 2017) okazało się międzynarodowym przełomem w jej karierze, a prawa do niego sprzedano do 26 krajów. Książka ta znajdowała się na liście bestsellerów m.in. w Niemczech i Portugalii. Caroline mieszka w Sztokholmie z mężem i dwójką dzieci.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Podglądaczka" Caroline Eriksson

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Podglądaczka, Caroline Eriksson

Jestem pewna, że „Podglądaczka” przypadnie do gustu wszystkim fanom thrillerów psychologicznych, dla których najważniejsze jest szokujące zakończenie, wywracające ...

16 listopada 2020

RECENZJA

Zniknięcie, Caroline Eriksson

Nie wiem, czy tematyka psychologiczna i oniryczny klimat wystarczą, aby ten tytuł na trwałe zapisał się na mapie thrillerów. Jednak tym czytelnikom, dla których warstwa ...

02 sierpnia 2017

NOWOŚĆ

Zniknięcie, Caroline Eriksson

„Zniknięcie” Caroline Eriksson jest historią o rodzinnym dramacie, który ma swoje źródło w dalekiej przeszłości. Powieść ukazała się dziś nakładem Wydawnictwa ...

14 czerwca 2017