Pomornica, Ewa Przydryga

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 22 marca 2023

Pomornica

Autor: Ewa Przydryga
Wydawnictwo: Muza
Premiera: 22 marca 2023
Liczba stron: 384
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Żółty balonik, zaczepiony o gałęzie krzewów w ogrodzie, wygląda zupełnie niewinnie. Ale kiedy Julka znajduje ukryty w nim adres motelu i numer pokoju, ogarniają ją złe przeczucia. Nie spodziewa się, że to, co wydarzyło się w obskurnym motelu, będzie początkiem dramatu, który powoli zacznie niszczyć jej, do tej pory, spokojne życie. Ewa Przydryga zachwyca kolejnym trzymającym w napięciu thrillerem psychologicznym. „Pomornica” w księgarniach już 22 marca!

Julia razem z mężem Wiktorem wprowadzają się do jej rodzinnego domu, w którego ogródku przed laty wydarzyła się tragedia. Mimo dramatycznych wspomnień kobieta próbuje wraz z Wiktorem rozpocząć tam nowy rozdział w swoim życiu. 

Pod nieobecność męża Julia zauważa w ogrodzie balonik, który skrywa w sobie zaszyfrowaną wiadomość. Prowadzi ona Julię do obskurnego motelu na obrzeżach miasta, do pokoju, w którym nieco wcześniej doszło do brutalnego gwałtu. Kiedy jeszcze tego samego dnia w domu małżeństwa zjawia się policja, a Wiktor zostaje aresztowany, idealny świat Julii znów rozpada się na kawałki. 

W najmniej spodziewanym momencie upomina się o nią przeszłość. Julia zostaje wciągnięta w niebezpieczną grę, której początek miał miejsce szesnaście lat temu w domku na drzewie…

Ewa Przydryga w „Pomornicy” odkrywa najciemniejsze zakamarki ludzkiej psychiki, odsłania skomplikowane i przerażające relacje rodzinne. Prowadzi czytelnika przez gąszcz emocji, nie dając mu nawet chwili wytchnienia. To historia, której nie sposób zapomnieć!

 

Ewa Przydryga – urodziła się w Poznaniu. Jest absolwentką filologii angielskiej i autorką cenionych przez krytyków i czytelników thrillerów psychologicznych w stylu „domestic drama”. W swoich książkach zagląda do najbardziej przerażających zakamarków ludzkiej psychiki. Tworzy misterne historie pełne rodzinnych tajemnic i intryg. Mieszka w Gdyni, najczęściej spotkać ją można w nieznanych zakamarkach miasta, gdzie szuka inspiracji do swoich książek. W wydawnictwie MUZA ukazały się dotychczas: „Bliżej niż myślisz”, „Miała umrzeć”, „Topieliska”, „Mursz” i „Nienarodzona”.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Pomornica" Ewa Przydryga

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Źródlisko, Ewa Przydryga

Ma umrzeć. Musi umrzeć. Taki jest nadrzędny cel.

31 lipca 2023

RECENZJA

Pomornica, Ewa Przydryga

Jeśli macie ochotę na klimatyczny thriller, chwilami oniryczny, chwilami klaustrofobiczny, ale nieustannie wywołujący niepokój – zainteresujcie się „Pomornicą”.

11 kwietnia 2023

NOWOŚĆ

Mursz, Ewa Przydryga

Las, który odcisnął krwawe piętno na życiu okolicznych mieszkańców, przypieczętuje także jej los…

13 grudnia 2021