Przypływ, Cilla i Rolf Borjlind

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 22 października 2021

Przypływ

Autor: Cilla Borjlind, Rolf Borjlind
Przekład: Inga Sawicka
Wydawnictwo: Sonia Draga
Premiera: 20 października 2021
Liczba stron: 496

„Przypływ” to pierwsza część pięciotomowej serii, której bohaterami są Tom Stilton i Olivia Rӧnning. Na jej podstawie powstał głośny serial kryminalny – „Spring Tide”.

Pewnej nocy, w zatoce na Nordkoster dochodzi do wyjątkowo okrutnego morderstwa. Jego ofiarą pada młoda, ciężarna kobieta, a jedynym świadkiem zbrodni jest mały chłopiec. Zajmującemu się sprawą Tomowi Stiltonowi nie udaje się ustalić motywu ani znaleźć sprawcy zabójstwa. Śledczy nie jest w stanie nawet dojść do tożsamości ofiary.

Kilkadziesiąt lat później Olivia Rӧnning, studentka Wyższej Szkoły Policyjnej, przygotowuje referat na temat tej niewyjaśnionej zbrodni. Wiele trudności sprawia jej dotarcie do jakichkolwiek informacji o człowieku, który prowadził śledztwo w tej sprawie – Tom Stilton jakby zapadł się pod ziemię…

Czy zbrodnia sprzed lat ma związek z brutalnymi morderstwami na bezdomnych, do których dochodzi ostatnio w Sztokholmie? I czy Olivii uda się odkryć coś, co będzie stanowiło przełom w sprawie, którą niegdyś zajmował się jej ojciec?

 

Misterna opowieść o społecznej przestępczości i zbrodniach w wysoko postawionych sferach, prowadząca do finału, przy którym obgryzasz paznokcie.

„Publishers Weekly”

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Przypływ" Cilla Borjlind, Rolf Borjlind