Psychologia zbrodni...

Autor: [press]
Data publikacji: 08 sierpnia 2007

Wydawnictwo: Wydawnictwo GWP 2007

Buss David

Morderca za ścianą

Wydawnictwo GWP 2007
tłum. Agnieszka Nowak
s. 304
ISBN: 978-83-7489-002-1
 
 
Myślisz, że mógłbyś zabić? A może masz wrażenie, że ktoś, kogo znasz, byłby zdolny do morderstwa? Odpowiedź na pytanie, skąd w naszym umyśle kryją się mordercze skłonności, jest na wyciągnięcie ręki...

„Nie zabijaj” – to przykazanie okazało się najbardziej rozpoznawalne spośród wszystkich dziesięciu... Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę, że w świetle badań psychologa ewolucyjnego Davida M. Bussa większość ludzi byłaby w stanie zabić. Według autora tysiące lat ewolucji nie wymazały z naszych mózgów tendencji do zabijania. Warto więc przeczytać jego książkę i przekonać się, czy rzeczywiście za ścianą nie mieszka morderca.

"Morderca za ścianą" to książka popularnonaukowa z zakresu psychologii ewolucyjnej, pełna studiów przypadków, wspomnień autora i często dość zabawnych anegdot.

„Nieco kryminalny tytuł książki ma podwójne uzasadnienie. Po pierwsze, rzecz dotyczy morderstw i motywacji leżących u ich podłoża. Po drugie, Buss działa zgodnie z zaleceniami Hitchcocka: Najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie powinno rosnąć. Tu najpierw mamy szokującą tezę, a potem liczne dowody na jej prawdziwość. Wszystko to napisane w sposób bardzo komunikatywny, świetnym językiem!”
z recenzji prof. dr hab. Dariusza Dolińskiego


Udostępnij