Rakowiska, Magdalena Majcher

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 16 maja 2024

Rakowiska

Autor: Magdalena Majcher
Wydawnictwo: W.A.B.
Premiera: 15 maja 2024
Liczba stron: 288

Oparta na faktach powieść o głośnej zbrodni w Rakowiskach.

Wnikliwa i odkrywcza próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego doszło do morderstwa, które wstrząsnęło całą Polską.

Spokojna zadbana wieś pod Białą Podlaską. Mieszkają tu ci, którym się powiodło. Kiedy policjanci odbierają zgłoszenie od mężczyzny, który zauważył ślady krwi i uchylone drzwi w domu sąsiadów, spodziewają się rutynowej interwencji – prawdopodobnie w sprawie włamania. Zupełnie nie są przygotowani na to, że na terenie posesji znajdą zmasakrowane zwłoki małżeństwa. Podejrzenia dość szybko padają na osiemnastoletniego syna zamordowanej pary oraz jego przyjaciółkę.

Dlaczego dwoje licealistów z tak zwanych dobrych domów dopuściło się tej bestialskiej zbrodni? Czy można było jej zapobiec? Dlaczego dorośli nie zauważyli kiełkującej rozpaczy, nienawiści czy po prostu zła? Magdalena Majcher w „Rakowiskach” opisuje wydarzenia, o których w 2014 roku mówiła cała Polska. Autorka odkrywa wcześniej nieznane wątki i informacje o sprawcach, rzucając tym samym nowe światło na historię, która po tylu latach wciąż szokuje i przyprawia o dreszcze.

Jak opisać coś tak ostatecznego, jak czyjaś brutalna śmierć? Majcher podeszła do sprawy z wyczuciem i rzetelnością, pozostawiając czytelnikowi pole do samodzielnej oceny jednej z najbardziej wstrząsających zbrodni ostatnich lat. Lektura obowiązkowa w kategorii true crime.

Katarzyna Puzyńska

 

Jedna z najgłośniejszych spraw kryminalnych ostatnich lat w niesamowicie wciągającej formie fabularnej. Autorka od początku rzuca nas w samo centrum akcji, zarówno z perspektywy sprawców zbrodni, jak i śledczych.

Olga Herring, autorka podcastów true crime

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Rakowiska" Magdalena Majcher

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Małe zbrodnie, Magdalena Majcher

„Małe zbrodnie” nie są łatwą lekturą. Historia odkrycia szczątków noworodków, potraktowanych niehumanitarnie, nie może być lekką opowieścią. Uważam jednak, że ...

07 marca 2024

RECENZJA

Taka piękna śmierć, Magdalena Majcher

„Taka piękna śmierć” to bardzo smutna historia inspirowana rzeczywistymi wydarzeniami.

30 października 2023

NOWOŚĆ

Taka piękna śmierć, Magdalena Majcher

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami powieść o cenie, którą nastolatkowie płacą za dorastanie we współczesnym świecie, a także o grzechach rodzicielstwa i o zbrodni ...

11 października 2023

NOWOŚĆ

Finalistka, Magdalena Majcher

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami powieść o fascynacji, która przerodziła się w obsesję i zakończyła zbrodnią, niszcząc na zawsze życie wielu osób.

02 listopada 2022