Robaki w ścianie, Hanna Szczukowska-Białys

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 13 marca 2024

Robaki w ścianie

Autor: Hanna Szczukowska-Białys
Wydawnictwo: SQN
Premiera: 13 marca 2024
Liczba stron: 544
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Każda rodzina ma swoje sekrety i swoje robactwo ukryte w ścianach – wystarczy tylko poruszyć pierwszą deseczkę…

Szara Bydgoszcz lat 90. W lesie na obrzeżach miasta młoda dziewczyna odnajduje okaleczone zwłoki mężczyzny. Sprawca ewidentnie nie wstydzi się swojego dzieła – podpisuje ofiarę i sam naprowadza śledczych na pierwsze tropy. Misterne cięcia i napis wyryty na klatce piersiowej prowadzą doświadczonego komisarza Bondysa jak po sznurku… do kolejnej ofiary.

Bydgoski morderca nie syci się jednym zabójstwem – wręcz przeciwnie. Jest łakomy, spragniony krwi i nieuchwytny. Czy Bondys zdąży go zatrzymać, zanim miasto ogarnie zbiorowa panika? Co wspólnego ze sprawą ma pacjentka szpitala psychiatrycznego? I czy istnieją okoliczności, w których można usprawiedliwić seryjnego zabójcę?

Robaki w ścianie” to pierwszy tom serii kryminałów z komisarzem Bondysem, charyzmatycznym śledczym, który nie tylko stara się rozplątać sieć zawiłych zależności, jakie kryją się za serią morderstw, lecz także walczy z włas­nymi „robakami”…

 

Hanna Szczukowska-Białys to autorka, której potencjał wysoko oceniają m.in. Robert Małecki i Maciej Siembieda. Laureatka konkursu na opowiadanie kryminalne, uczestniczka licznych warsztatów z pisarzami gatunku i absolwentka dwóch kursów Maszyny do pisania.

„Robaki w ścianie” to jej debiut.

 

 

Mroczna Bydgoszcz lat 90-tych, a w niej mroczny komisarz Bondys. Świetna, kryminalna robota! Polecam!

Robert Małecki

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Robaki w ścianie" Hanna Szczukowska-Białys

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Robaki w ścianie, Hanna Szczukowska-Białys

Przekonująca historia kryminalna, mocno osadzona w konkretnej rzeczywistości, z rzeczami właściwymi dla miejsca i czasów.

04 kwietnia 2024