Rzeźnik z Lyonu, Marcel Woźniak

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 30 września 2022

Rzeźnik z Lyonu

Autor: Marcel Woźniak
Wydawnictwo: Filia
Premiera: 28 września 2022
Liczba stron: 432

Dowódca Gestapo w Lyonie słynął z niebywałego okrucieństwa: mordów, gwałtów i tortur. Posłał do komór gazowych w Auschwitz 44 żydowskich dzieci i tysiące dorosłych, pojmał i zakatował Jeana Moulina – bohatera, organizatora tajnej armii francuskich bojowników. Po wojnie Klaus Barbie, poszukiwany przez cały świat... zniknął. Nieoczekiwany zwrot akcji nastąpił w roku 1970, gdy ktoś rozpoznał gestapowca w gazecie: nazista ukrywał się w Boliwii pod nazwiskiem Altmann. Sprawę jego ekstradycji śledził z zapartym tchem cały świat, a proces Barbiego był jednym z najgłośniejszych w historii.

Poznaj historię Klausa Barbiego, "rzeźnika z Lyonu".

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Rzeźnik z Lyonu" Marcel Woźniak

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Egzekutor, Marcel Woźniak

To historia o sadystach, którzy nie cofnęli się przed niczym.

08 lipca 2022

RECENZJA

Otchłań, Marcel Woźniak

„Otchłań” Marcela Woźniaka to dobre zwieńczenie serii o Leonie Brodzkim i mocny kryminał, któremu bez wątpienia każdy da się pochłonąć.

08 lipca 2019

RECENZJA

Mgnienie, Marcel Woźniak

Wyraziści bohaterowie, realistycznie nakreślona akcja, czysto ludzkie dylematy i soczysty język to znaki rozpoznawcze Marcela Woźniaka.

29 stycznia 2018

RECENZJA

Powtórka, Marcel Woźniak

„Powtórka” to powieściowy debiut Marcela Woźniaka, który w intrygującym stylu rozpoczyna serię kryminalną z detektywem Leonem Brodzkim w roli głównej.

23 czerwca 2017

NOWOŚĆ

Powtórka, Marcel Woźniak

Nakładem wydawnictwa Czwarta Strona i pod naszym patronatem ukazała się dziś „Powtórka” Marcela Woźniaka. To powieść o policjancie, który będzie musiał odbyć ...

14 czerwca 2017