Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 12 września 2023

Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach

Autor: Bev Vincent
Przekład: Wiesław Marcysiak
Wydawnictwo: Arkady
Premiera: 11 września 2023
Liczba stron: 240

Stephen King, autor blisko 70 powieści i ponad 200 opowiadań. Jeden z najbardziej poczytnych literatów wszech czasów – jego książki sprzedały się w ponad 400 milionach egzemplarzy na całym świecie. Na podstawie prozy Kinga powstało też wiele filmów, z których najbardziej znanymi są: „To”, „Carrie”, „Lśnienie”, „Skazani na Shawshank” czy „Zielona mila”.

„Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach” to tytuł poświęcony twórczość słynnego króla horroru. Chronologiczna opowieść, której towarzyszą archiwalne zdjęcia i dokumenty z prywatnych zbiorów pisarza. Ukazują one proces powstawania jego powieści, opowiadań oraz filmowych adaptacji.

Autorem książki jest Bev Vincent – autor, krytyk i redaktor, który od lat zajmuje się twórczością Stephena Kinga, publikując liczne artykuły i książki na jego temat. Współpracując z Kingiem, wydał zbiór opowiadań 17 podniebnych koszmarów. Tym razem Vincent przygotował dla fanów pisarza prawdziwą gratkę – bogato ilustrowaną książkę, w której znajdziemy wiele ciekawostek, anegdot oraz opowieści o mistrzu literatury grozy, dotyczących zarówno jego drogi zawodowej, jak i życia prywatnego.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach" Bev Vincent

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Stephen King. Kompletny przewodnik, Bev Vincent

Dla fanów to wspaniała rzecz, pełna ciekawostek i cudownie prezentująca się w domowej biblioteczce.

02 listopada 2023