Terytorium, Agnieszka Pietrzyk

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 02 lutego 2023

Terytorium

Autor: Agnieszka Pietrzyk
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Premiera: 25 stycznia 2023
Liczba stron: 448

Zaskakująca odsłona twórczości Agnieszki Pietrzyk!

W lesie, podczas ćwiczeń żołnierzy Wojskowej Obrony Terytorialnej, dochodzi do tragedii. Kapral Derkacz, źle oceniwszy sytuację, oddaje śmiertelny strzał w stronę cywila.

Na miejscu pojawia się policja. Jednak terytorialsi nie zamierzają z nią współpracować. Za wszelką cenę chcą chronić swojego człowieka. Kobieta, która jest świadkiem zdarzeń, staje się cenna zarówno dla policji, jak i żołnierzy. Ona sama ma jednak swój cel do zrealizowania. I nie jest to pomoc którejkolwiek ze stron.

Napięcie między formacjami mundurowymi rośnie, a sytuacja wymyka się spod kontroli. Wtedy dochodzi do kolejnej tragedii.

„Terytorium” to thriller, w którym ścierają się interesy różnych grup, a nienawiść i uprzedzenia biorą górę. Agnieszka Pietrzyk opowiada przerażającą historię o tym, co może się wydarzyć, gdy nieodpowiedni ludzie chwycą za broń.

 

Czy to się mogło zdarzyć? Wydaje się nam, że ludzie, którzy mają nas chronić i bronić, nie mogą być źli. A jednak z zaskoczeniem, czasami nawet przerażeniem, stwierdzamy, że są to jednak tylko ludzie. Agnieszka Pietrzyk łamie tabu i nikogo nie pozostawi obojętnym. Więcej, ta powieść w niektórych środowiskach wywoła oburzenie, ale… nie ma „świętych krów”.

Vincent V. Severski

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Terytorium" Agnieszka Pietrzyk

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Ostatnie słowo, Agnieszka Pietrzyk

Zdesperowany człowiek zdolny jest do wszystkiego.

13 marca 2024

RECENZJA

Nikt się nie dowie, Agnieszka Pietrzyk

To bardziej powieść obyczajowa, pokazująca życie rodziny po śmierci matki, niż trzymający w napięciu thriller.

27 sierpnia 2020

NOWOŚĆ

Nikt się nie dowie, Agnieszka Pietrzyk

Śmierć żony pisarza, zniknięcie pasierba, romanse, zdrady, i nieuczciwy biznes - to wszystko w nowym thrillerze Agnieszki Pietrzyk.

09 kwietnia 2020

NOWOŚĆ

Czas na miłość, czas na śmierć, Agnieszka Pietrzyk

„Czas na miłość, czas na śmierć” Agnieszki Pietrzyk to historia kobiety, która nie miała łatwego życia, i mężczyzny, który ukrywa mroczne tajemnice...

04 lipca 2017

NOWOŚĆ

Urlop nad morzem, Agnieszka Pietrzyk

"Urlop nad morzem" Agnieszki Pietrzyk to historia nudnych wakacji, które zamieniają się w kryminalne śledztwo. Powieść ma premierę dziś, a w piątek w Bibliotece ...

14 stycznia 2014