...to Bóg zazdrości człowiekowi śmiertelności.

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 30 marca 2021

Pharmacon

Autor: Marlena Siwiak, Marian Siwiak
Wydawnictwo: Key Text
Premiera: 30 marca 2021
Liczba stron: 496
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

...to Bóg zazdrości człowiekowi śmiertelności.

Od wciągającego pierwszego zdania do prowokującego do refleksji ostatniego Pharmacon jest tym, czego wytrawny Czytelnik oczekuje od thrillera technologicznego [...] debiut Marleny i Mariana Siwiaków to bogata w detale, dopracowana i błyskotliwa powieść, która absorbuje do samego końca. Jeśli masz ochotę na dobry technothriller, koniecznie sięgnij po tę książkę.

Wioleta Sadowska, Subiektywnie o książkach

 

Biolog Niv Sokol, wciąż dość młody by wierzyć, że dobry pomysł poparty ciężką pracą gwarantuje sukces, wynajduje wykorzystującą nanoboty technologię, która ma szansę przedłużyć ludzkie życie. Kiedy orientuje się, że firmy farmaceutyczne nie cofną się przed niczym, żeby przejąć wyniki jego rewolucyjnych badań, decyduje się na niespodziewany ruch, który ma zapewnić wszystkim równy dostęp do końcowego produktu.

Pięć lat później okazuje się, że ten szlachetny gest doprowadził do dramatycznych wydarzeń, które ponownie krzyżują losy naukowca i jego korporacyjnych adwersarzy. Bohaterowie zostają wciągnięci w sieć intryg, w której przeplatają się i ścierają interesy przedstawicieli farmaceutycznego światka i finansjery, dziennikarzy i blogerów, terrorystów i agentów tajnych służb, a także waszyngtońskich gangsterów i polityków najwyższej rangi. Czy zdołają zakopać wojenny topór i wspólnie zmierzyć się z siłami, które mogą wywrócić do góry nogami globalny ład? Czy taka współpraca jest w ogóle możliwa, jeśli na drodze do zgody stoją dawne urazy, zawodowe ambicje, a także... kobieta? 

„Pharmacon” to pełen rozmachu, ale wciąż będący przede wszystkim opowieścią o człowieku, thriller socjologiczny. Wiele z opisanych w nim zjawisk może wydać się Czytelnikowi aż nazbyt znajomych: utrata zaufania do autorytetów, rozkwit teorii spiskowych i fake newsów, postępujące nierówności, korupcja, populizm, rozkład demokracji, czyli wszystko to, co składa się na pejzaż charakterystyczny dla schyłku epoki rozumu.

Przeczytaj pierwsze sto stron: www.pharmacon.mmsiwiak.com

 

Marlena i Marian Siwiakowie — doktorzy biofizyki i bioinformatycy, doświadczenie zawodowe zdobywali w Polsce, na Litwie i w USA. Obecnie mieszkają w Londynie, gdzie pracują jako badacze danych. Autorzy opowiadań z gatunku fantastyki naukowej (na łamach „Fantazmatów” i „Esensji”), satyrycznej serii Skontaktujemy się z panem (w „Korpo Voice”) oraz jej anglojęzycznego odpowiednika We Will Call You (w „Towards Data Science”), felietonów, a także publikacji naukowych w kilku branżowych periodykach.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Pharmacon" Marlena Siwiak, Marian Siwiak

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Pharmacon, Marlena Siwiak, Marian Siwiak

„Pharmacon” jest mieszanką wielu gatunków: thrillera, kryminału, powieści sensacyjnej, a nawet fantastyki naukowej. A na dokładkę: refleksje filozoficzne.

06 kwietnia 2021