Trucizna, Dario Correnti

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 27 listopada 2019

Trucizna

Autor: Dario Correnti
Przekład: Katarzyna Skórska
Wydawnictwo: Burda Media Polska
Premiera: 27 listopada 2019
Liczba stron: 400
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Zagadkowe otrucia w dolinie w szwajcarskich górach, zgorzkniały reporter i legendarna trucicielka, na której wzoruje się groźny seryjny morderca. Tajemniczy autor „Zmowy”, jednego z najlepszych włoskich thrillerów, powraca! „Trucizna” już w księgarniach!

Autor „Zmowy” ponownie tworzy fascynujący świat wyrafinowanej intrygi i zapadających w pamięć postaci, a wszystko w majestatycznej i groźnej górskiej scenerii.

„Niedźwiedź rozszarpał mediolańskiego bankruta” jako informacja dnia? To ten typ zlecenia, które dostaje się na emeryturze. A Marco Besana może i jest na emeryturze, ale to nadal prawdziwy dziennikarz. Cóż, lata chwały ma już za sobą, a artykuł sam się nie napisze. Jednak Ilaria Piatti, młoda, ambitna koleżanka Marca po piórze, odkrywa, że okolice, w których doszło do nieszczęścia, są co najmniej podejrzane. Dolina w szwajcarskich górach była bowiem scenerią nie jednego, ale wyjątkowo wielu zagadkowych wypadków. A każda kolejna ofiara przed śmiercią cierpiała na tajemnicze dolegliwości.

Wszystko jest trucizną.

Podrzucona reporterom wskazówka naprowadza ich na trop słynnej osiemnastowiecznej trucicielki. Czy to możliwe, że jej postać stała się inspiracją dla groźnego seryjnego mordercy?

Besana i Piatti nie mają dowodów, borykają się za to z niechęcią miejscowej policji i naczelnym naciskającym na zamknięcie dziennikarskiego śledztwa.

Nie ma nic bez trucizny. I nikomu nie wolno ufać.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Trucizna" Dario Correnti

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Zmowa, Dario Correnti

Taki jest ten kryminał – trochę inny, nieco specyficzny. I bez wątpienia wskazujący na ważną kwestię, jaką w małych miasteczkach czy w pewnych środowiskach jest zmowa ...

12 lipca 2018

NOWOŚĆ

Zmowa, Dario Correnti

„Zmowa” Dario Correntiego to opowieść o seryjnym mordercy grasującym na prowincji w północnych Włoszech, gdzie ludzie mieszkają w uroczych domkach z ogródkami i ...

18 kwietnia 2018