Uzdrowisko, Konrad Chęciński

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 24 kwietnia 2024

Uzdrowisko

Autor: Konrad Chęciński
Wydawnictwo: Mova
Premiera: 24 kwietnia 2024
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Ta rajska fasada to cmentarzysko sekretów.

Nazywana Uzdrowiskiem wieś Dobrowola przez dekady słynęła wyłącznie z malowniczego jeziora i popularnego ośrodka wczasowego. Wszystko zmieniło się w 1986 roku, kiedy na idylliczny pejzaż miejscowości cień rzuciła tragedia. Piętnastoletnia Justyna Dobrowolska zaginęła bez śladu. Miała dostarczyć list do ekskluzywnej willi, w której spędzali wczasy komunistyczni oficjele. Jedynym, co pozostało po zaginionej, był zaparkowany przy bramie rower oraz torebka, rok później odnaleziona u miejscowego handlarza starociami. Ekipa poszukiwawcza zastała pusty zamknięty dom, a jego ostatni lokator rozpłynął się w powietrzu.

Dziewiętnaście lat później na camping w Dobrowoli przyjeżdża oficer Piotr Werner. Prowadzi nieoficjalne śledztwo ze względu na niepokojące listy z pogróżkami, nawiązujące do porwania Justyny. Niewiele później na tarasie willi, przy której kiedyś zaginęła nastolatka, zostają znalezione zwłoki nieznanej kobiety.

Kim jest ofiara i co łączy ją ze sprawą zaginionej dziewczyny? Kto wysyła wiadomości z pogróżkami? I czy prawda ma szansę po latach wyjść na jaw, skoro wielu mieszkańców Dobrowoli pragnie, by została pogrzebana na zawsze?

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Uzdrowisko" Konrad Chęciński

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Zło w Cmentarnej Górze, Konrad Chęciński

Niektóre tajemnice powinny zostać pogrzebane. Na zawsze.

13 października 2021