Wiolonczelistka, Daniel Silva

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 17 listopada 2021

Wiolonczelistka

Autor: Daniel Silva
Przekład: Robert Ginalski
Wydawnictwo: Harper Collins Polska
Premiera: 17 listopada 2021
Liczba stron: 400

Gabriel Allon – szpieg z licencją na zabijanie – musi odkryć prawdę o tym, kto stoi za otruciem antykremlowskiego prominenta, by nie dopuścić do zachwiania ładu politycznego na świecie.

Czy moskiewska wysłanniczka otruła antykremlowskiego prominenta w jego londyńskiej rezydencji? A może to błędna hipoteza, która zachwieje równowagą polityczną świata? Gabriel Allon – szpieg z licencją na zabijanie – musi zdemaskować intrygę prowadzącą do tajnych kręgów pieniędzy i władzy. 

„Wiolonczelistka” – nowa powieść Daniela Silvy, jednego z najlepszych twórców thrillerów szpiegowskich na świecie, która natychmiast stała się numerem 1 w USA, ukaże się w Polsce nakładem wydawnictwa HarperCollins już 17 listopada.

 

Przebywający na przymusowej emigracji w Londynie Wiktor Orłow, niegdyś najbogatszy człowiek w Rosji, niestrudzenie prowadzi krucjatę przeciwko despotycznym kleptokratom z Kremla. Jego luksusowa rezydencja należy do najlepiej strzeżonych. A jednak w pewien deszczowy letni wieczór, w samym środku pandemii, zabójcy udaje się przechytrzyć ochronę.

Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości: dokumenty w domu Orłowa zostały skażone śmiercionośną substancją. Scotland Yard ustala, że dostarczyła je współpracująca z Orłowem dziennikarka śledcza antykremlowskiej gazety. Kiedy po zabójstwie dziennikarka znika, MI6 podejrzewa, że to pracujący dla Moskwy zabójca.

Gabriel Allon, któremu Wiktor Orłow uratował kiedyś życie, jest jednak przekonany, że koledzy z brytyjskiego wywiadu się mylą, co może mieć tragiczne skutki. Dążąc do ustalenia prawdy, Allon wyrusza w niebezpieczną podróż po Europie. Odkrywa intrygę prowadzącą do tajnych kręgów pieniędzy i władzy, która sięga serca zachodniej demokracji i zagraża stabilności ładu na świecie.

 

 

DANIEL SILVA jest autorem wielokrotnie nagradzanych powieści, które zajmują pierwsze miejsca na listach bestsellerów „New York Timesa”: „Ostatni szpieg Hitlera”, „The Mark of the Assassin”, „The Marching Season”, „Artysta zbrodni”, „Angielski zabójca”, „Spowiednik”, „Śmierć w Wiedniu”, „Książę ognia”, „Posłaniec”, „Tajny sługa”, „Reguły Moskwy”, „Uciekinier”, „Sprawa Rembrandta”, „Portret szpiega”, „Upadły anioł”, „Angielska dziewczyna”, „Wielki skok”, „Angielski szpieg”, „Czarna wdowa”, „Dom szpiegów”, „Inna kobieta” oraz „Nowa dziewczyna” (2019). Najbardziej zasłynął długą serią thrillerów o szpiegu i konserwatorze dzieł sztuki Gabrielu Allonie. Powieści Silvy stały się bestsellerami na całym świecie i zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków.

Daniel Silva mieszka na Florydzie z żoną, dziennikarką telewizyjną Jamie Gangel, oraz dziećmi, bliźniakami Lily i Nicholasem. Więcej informacji na stronie www.danielsilvabooks.com.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Wiolonczelistka" Daniel Silva

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Zakon, Daniel Silva

Powieść o przyjaźni i wierze w niebezpiecznym i niepewnym świecie.

11 grudnia 2020

NOWOŚĆ

Nowa dziewczyna, Daniel Silva

W ekskluzywnej prywatnej szkole w Szwajcarii pojawia się śliczna dziewczynka o kruczoczarnych włosach. Codziennie eskortuje ją ochrona, a jej tożsamość spowija tajemnica.

03 grudnia 2019

NOWOŚĆ

Inna kobieta, Daniel Silva

„Inna kobieta” to już osiemnasta część cyklu, którego głównym bohaterem jest Gabriel Allon, legendarny konserwator zabytków i zabójca w służbie osławionej ...

23 listopada 2018

RECENZJA

Angielska dziewczyna, Daniel Silva

Nie ma tu spektakularnych pościgów oraz efektownych scen w stylu filmów z Bondem.

02 kwietnia 2015

NOWOŚĆ

Angielska dziewczyna, Daniel Silva

Od dziś na księgarnianych półkach znajdziecie powieść "Angielska dziewczyna" Daniela Silvy. To thriller o międzynarodowej intrydze, porwaniu, szpiegach i sile pieniądza.

22 października 2014