Żadnych bogów, żadnych panów, Grzegorz Dziedzic

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 24 listopada 2021

Żadnych bogów, żadnych panów

Autor: Grzegorz Dziedzic
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Premiera: 24 listopada 2021
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Chicago, rok 1918. Sierżant Teodor Rucki dopiero rozpoczyna karierę w policji, ale brak doświadczenia nadrabia ulicznym sprytem i szybkimi pięściami. W polskiej dzielnicy ktoś podrzuca bestialsko okaleczone zwłoki, a na płocie i w pobliskim kościele maluje farbą anarchistyczny napis. Rucki rozpoczyna śledztwo, które prowadzi go przez najbiedniejsze i najniebezpieczniejsze rejony miasta. Morderca zabija kolejne ofiary w okrutny i teatralny sposób, a na mieszkańców imigranckich dzielnic pada strach przed seryjnym zabójcą, nazwanym przez prasę Diabłem z Michałowa. Szybko okazuje się, że wokół młodego polskiego detektywa toczy się gra pozorów, a on sam musi stanąć ponad prawem i zmierzyć się z demonami przeszłości.

 

Nie do wiary, że to debiut! Peaky Blinders w polonijnej wersji. Zupełnie nowa przestrzeń w polskim kryminale retro, mroczna i krwista niczym rzeźnia przemysłowa.

Marcin Wroński

 

„Żadnych bogów, żadnych panów” to czarny kryminał historyczny odsłaniający zapomniane i wyparte przez Polonię oraz praktycznie nieznane w Polsce fragmenty historii polskiej diaspory w Chicago – mieście ciężkiej pracy, korupcji i zbrodni. Historii, która była taka, jak ta książka – brutalna, surowa i bezlitosna.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Żadnych bogów, żadnych panów" Grzegorz Dziedzic

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Gangway, Grzegorz Dziedzic

Tonące w stylowym mroku, tętniące jazzem miasto, wartka i niebanalna akcja.

17 maja 2023