Zapłatą będzie śmierć, Inge Lohnig

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 16 maja 2012

Zapłatą będzie śmierć

Autor: Inge Lohnig
Przekład: Agnieszka Hofmann
Wydawnictwo: Initium
Premiera: 16 maja 2012
Liczba stron: 368

Pierwszy tom bawarskiego cyklu

"Zapłatą będzie śmierć" to pierwsza powieść kryminalna niemieckiej pisarki Inge Löhnig i pierwszy tom serii  z komisarzem Konstantinem Dühnfortem. Książka ukazała się dziś nakładem Wydawnictwa Initium, pod naszym patronatem. 

„Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć…”
List do Rzymian 6, 23

Kobieta, która pragnie zapomnieć. Mężczyzna czujący powołanie.
Dziecko, które ginie bez śladu. A to dopiero początek…
Komisarz Konstantin Dühnfort tropi sadystycznego mordercę, który grasuje po bawarskiej prowincji i z mroku dziejów wydobywa na światło dzienne kary inkwizycji.
Mieszkańców wioski paraliżuje strach, bo wiedzą, że zabójca jest jednym z nich.
Czy Dühnfort znajdzie go, zanim ponownie zaatakuje?

Inge Löhnig urodziła się w 1957 roku w Monachium. Ukończyła grafikę i wzornictwo w renomowanej Akademii U5 w Monachium. Po studiach pracowała w rozmaitych agencjach reklamowych, ostatnio na stanowisku dyrektora artystycznego w dziale mody. Ma własne studio designu i mieszka wraz z rodziną oraz sędziwym kotem w okolicach Monachium.

"Zapłatą będzie śmierć" to pierwsza powieść kryminalna Löhnig z komisarzem Konstantinem Dühnfortem i pierwszy tom serii, która spotkała się z jednogłośnym entuzjazmem zarówno krytyków, jak i czytelników. „Süddeutsche Zeitung” docenił jej „mistrzowską narrację”, a kobiecy magazyn „Freundin” postuluje: „Chcemy więcej!”.
 
Oprócz powieści dla dorosłych Inge Löhnig pisze również książki młodzieżowe.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Zapłatą będzie śmierć" Inge Lohnig

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

W białej ciszy, Inge Lohnig

„W białej ciszy nie jest kryminałem do końca udanym. Za to jako powieść psychologiczna, pokazująca zagmatwane ludzkie relacje, jest całkiem przekonywująca" - ...

06 lutego 2013

RECENZJA

W białej ciszy, Inge Lohnig

„W białej ciszy” to nie jest powieść, która zwala z nóg pomysłem czy stylem. Ale uwagę przykuwa sposób opisywania relacji międzyludzkich – jeśli ...

14 grudnia 2012