Zimowy ogień, Anders de la Motte

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 08 września 2020

Zimowy ogień

Autor: Anders de la Motte
Przekład: Milena Hadryan
Wydawnictwo: Czarna Owca
Premiera: 02 września 2020
Liczba stron: 432

Rok 1987, noc świętej Łucji. W sali tanecznej w małej wiosce w południowej Szwecji wybucha pożar, podczas którego ginie młoda kobieta. W trakcie śledztwa każdy jest przeciwko każdemu: rodziny, sąsiedzi, przyjaciele – wszyscy są skłóceni. W końcu do zbrodni przyznaje się młody mężczyzna.

Trzydzieści lat później do wioski, w której u swojej ciotki spędziła dzieciństwo, powraca Laura. Do momentu pożaru była to jej bezpieczna przestrzeń. Okazuje się, że pomimo upływu lat społeczność nadal przeżywa tragedię, a powrót dziewczyny budzi stłumione emocje. Laura odkrywa tajemnice, które rzucają nowe światło na tragedię sprzed lat i na wspomnienia dziewczyny o tej przerażającej nocy.

„Zimowy ogień” to mrożąca krew w żyłach powieść o nierozerwalnych więzach krwi, zdradzie i bliznach, które nigdy nie znikną.

 

Anders de la Motte dorastał w niewielkiej miejscowości Billesholm w Skanii. Zanim został pisarzem, pracował jako policjant. Jego poprzednie powieści odniosły duży sukces. Za Ultimatum otrzymał nagrodę Szwedzkiej Akademii Powieści Kryminalnych za najlepszy kryminał 2015 roku. Mieszka z rodziną w miejscowości Lomma.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Zimowy ogień" Anders de la Motte

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Jesienna zbrodnia, Anders de la Motte

„Jesienna zbrodnia” to opowieść o przerażających tajemnicach w małym miasteczku.

17 grudnia 2018

NOWOŚĆ

Bubble, Anders De La Motte

„Bubble” Andersa De La Motte to trzecia część trylogii o Grze w Alternatywnej Rzeczywistości. Powieść ukazała się w Czarnej Serii Wydawnictwa Czarna Owca.

14 listopada 2013

NOWOŚĆ

Buzz, Anders de la Motte

"Buzz" to druga - po "[geim]" - część trylogii o Grze w Alternatywną Rzeczywistość. Powieść Andersa de la Motte ukazała się dziś nakładem Wydawnictwa Czarna Owca.

17 kwietnia 2013