Nagroda Wielkiego Kalibru 2021

Autor: Ewa Dąbrowska
Data publikacji: 13 stycznia 2021

Ruszają prace nad przyznaniem Nagrody Wielkiego Kalibru 2021! 

Nagroda Wielkiego Kalibru to nagroda dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej roku. Organizatorem konkursu jest wydawnictwo EMG we współpracy z Biurem Promocji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. W roku 2021 Nagroda wynosi 25 000 zł i została ufundowana przez Prezydenta Miasta Wrocławia Pana Jacka Sutryka.

Warunkiem dopuszczenia powieści do konkursu jest przesłanie 8 egzemplarzy zgłaszanej książki przez jej wydawcę lub autora na adres organizatora. Termin nadsyłania książek dla wydawców i autorów upływa 29 stycznia 2021 roku (decyduje data stempla pocztowego). Książka powinna zostać napisana w języku polskim i opublikowana po raz pierwszy w roku 2020.

Spośród nadesłanych książek jurorzy nominują do Nagrody Wielkiego Kalibru siedem powieści. Ich tytuły poznamy na przełomie kwietnia i maja. Wcześniej, w połowie kwietnia, poznamy długą listę powieści typowanych do nominacji. A kto wygra, dowiemy się na uroczystej gali w dniu 29 maja 2021 roku, w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2020.

W skład Kapituły Nagrody Wielkiego Kalibru 2021 wchodzą: prof. Zbigniew Mikołejko (przewodniczący), prof. Anna Gemra, prof. Inga Iwasiów, Anna Marchewka, prof. Małgorzata Omilanowska, Grzegorz Sowula. 

Szczegółowy regulamin jest dostępny na stronie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław.

Udostępnij