Zapowiedź czwartego dnia MFK 2021

Autor: MFK
Data publikacji: 28 maja 2021

Sobota na MFK zawsze przynosi najwięcej emocji. Nic dziwnego: tego dnia dowiemy się wreszcie, w czyje ręce trafi Nagroda Wielkiego Kalibru. Ale zanim to nastąpi, spotkamy się z amerykańską pisarką, polscy autorzy zastanowią się, czy alkohol ma znaczenie, a pewni bracia zewrą się w uścisku nienawiści.

Zaczynamy o 14.00 w Klubie Wrocławskiego Domu Literatury Proza (Przejście Garncarskie 2, II piętro). Spotkają się tu Wojtek i Zygmunt Miłoszewscy, by się… pojedynkować. Na słowa, rzecz jasna! Sędziować tę walkę będzie Mariusz Czubaj.

Link do wydarzenia na Facebooku

O 16.00 w Prozie zjawią się natomiast trzej popularni autorzy kryminałów: Wojciech ChmielarzRyszard Ćwirlej i Zygmunt Miłoszewski, by wspólnie rozważyć, czy alkohol ma znaczenie. Dyskusję o kulturze picia poprowadzi dr Anna Marchewka.

Link do wydarzenia na Facebooku

Powyższe wydarzenia będziemy transmitować ze studia w Prozie, klubie Wrocławskiego Domu Literatury (Przejście Garncarskie 2, II piętro). Ze względu na obowiązujące przepisy epidemiczne będziemy mogli wpuścić na spotkania ograniczoną liczbę osób. Wejściówki będzie można odbierać w Prozie w dniu wydarzenia od godz. 12.00 do 15 minut przed rozpoczęciem. Jednak nie martwcie się: jeśli nie uda Wam się wejść do środka, będziecie mogli śledzić spotkania na żywo na dużym ekranie w ogródku Prozy. Będą książki, będą autorzy, będzie szansa na zdobycie autografu ulubionego autora lub ulubionej autorki i na nieformalne spotkania.

 

O 18.00 przeniesiemy się do świata wirtualnego, by spotkać się z Lisą Garner. Z amerykańską autorką, której książki regularnie zajmują czołowe miejsca na liście bestsellerów „New York Timesa”, porozmawia pisarka Marta Matyszczak. Współorganizatorem wydarzenia jest wydawnictwo Albatros.

Link do wydarzenia na Facebooku

 

A o 20.30 start najważniejszego wydarzenia festiwalu! W Prozie zjawią się nominowani do Nagrody Wielkiego Kalibru 2021: Wojciech Chmielarz, Marcin Ciszewski, Mariusz Czubaj, Tomasz Duszyński, Olgierd Hurka, Anna Kańtoch i Wojtek Miłoszewski. Dowiemy się, kto spośród nich zostanie laureatem nagrody dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej. Poznamy także zdobywcę Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru (przypominamy, że to Wy go wybieracie i wciąż możecie głosować na swoich faworytów tutaj) i Nagrody Specjalnej im. Janiny Paradowskiej. Przygotowaliśmy też coś wyjątkowego: rekonstrukcję wręczenia Honorowej Nagrody Wielkiego Kalibru (przyznawanej za całokształt twórczości) Zygmuntowi Miłoszewskiemu. Pisarz jest ubiegłorocznym laureatem, ale ze względu na pandemię nie mógł nas wówczas odwiedzić, by odebrać statuetkę – a teraz to nadrobimy! Galę jak zawsze poprowadzi dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Irek Grin.

Link do wydarzenia na Facebooku

 

Transmisje z wszystkich wydarzeń będzie można oglądać na fanpage’ach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału oraz Portalu Kryminalnego

Uwaga: szansę na zdobycie autografu niektórych gości będą też miały osoby, które nie mogą zjawić się we Wrocławiu i będą śledzić transmisje online – bądźcie zatem czujni!

Pełny program MFK 2021 znajdziecie tutaj.

 

Patronem medialnym festiwalu jest serwis lubimyczytać.pl.

 

Udostępnij