Zapowiedź drugiego dnia MFK 2021

Autor: MFK
Data publikacji: 26 maja 2021

Międzynarodowy Festiwal Kryminału to nie tylko spotkania z pisarzami. To także wykłady na różne okołokryminalne tematy. Jedno i drugie czeka nas już jutro!

Czwartek rozpoczniemy więc tradycyjnie wykładami. Wciąż jednak pozostajemy w motywie przewodnim tegorocznej edycji festiwalu. Dziennikarka i reporterka Ewa Winnicka opowie zatem o pijanym Polaku na emigracji i innych stereotypach, a prof. Anna Gemra o alkoholu w kryminale wiktoriańskim. Start odpowiednio o 16.00 i o 17.00.

Link do wydarzenia na Facebooku

Link do wydarzenia na Facebooku

O 18.00 porzucimy na chwilę literaturę piękną, by porozmawiać o alkoholu w świecie bez fikcji. Na ten trudny temat Ewa Winnicka porozmawia z reporterkami Izą Michalewicz i Aleksandrą Zbroją oraz psychologiem śledczym dr. Bogdanem Lachem.

Link do wydarzenia na Facebooku

A o 20.00 przeniesiemy się do świata fikcji, a konkretnie: serialowych pijaństw. O ekranowych uzależnieniach z Wojtkiem Miłoszewskim i Jakubem Żulczykiem porozmawia Magdalena Parys.

Link do wydarzenia na Facebooku

Wszystkie wydarzenia będziemy transmitować ze studia w Prozie, klubie Wrocławskiego Domu Literatury (Przejście Garncarskie 2, II piętro). Ze względu na obowiązujące przepisy epidemiczne będziemy mogli wpuścić na spotkania ograniczoną liczbę osób. Wejściówki będzie można odbierać w Prozie w dniu wydarzenia od godz. 12.00 do 15 minut przed rozpoczęciem. Jednak nie martwcie się: jeśli nie uda Wam się wejść do środka, będziecie mogli śledzić spotkania na żywo na dużym ekranie w ogródku Prozy. Będą książki, będą autorzy, będzie szansa na zdobycie autografu ulubionego autora lub ulubionej autorki i na nieformalne spotkania. Szansę na zdobycie autografu będą też miały osoby, które nie mogą zjawić się we Wrocławiu i będą śledzić transmisje online – bądźcie zatem czujni!

Transmisje z wszystkich wydarzeń będzie można oglądać na fanpage’ach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału oraz Portalu Kryminalnego. Pełny program znajdziecie tutaj.

 

Patronem medialnym festiwalu jest serwis lubimyczytać.pl.

Udostępnij