Zapowiedź pierwszego dnia MFK 2021

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 25 maja 2021

Międzynarodowy Festiwal Kryminału zacznie się już jutro! Większość autorów zjawi się we Wrocławiu, by świętować osiemnaste urodziny festiwalu. A wiecie, co oznacza osiemnastka?

Tak jest, alkohol. Zajmiemy się tym tematem od strony literackiej i naukowej. W środę, 26 maja, o 18.00 autorzy wydawnictwa Czwarta Strona: Izabela Janiszewska, Robert Małecki, Bartosz Szczygielski, Przemysław Żarski opowiedzą Jackowi Antczakowi o uzależnieniach i demonach jako tworzywie i motywacji dla bohaterów kryminalnych.

Link do wydarzenia na Facebooku

A o 20.00 przyjdzie czas na odsłonę naukową: dr Krystyna Walc, dr Robert Dudziński, prof. Mariusz Kraska i prof. Adam Mazurkiewicz spotkają się w Prozie, by porozmawiać o knajpianym życiu bohaterów powieści. 

Link do wydarzenia na Facebooku

Oba wydarzenia będziemy transmitować ze studia w Prozie, klubie Wrocławskiego Domu Literatury (Przejście Garncarskie 2, II piętro). Ze względu na obowiązujące przepisy epidemiczne będziemy mogli wpuścić na spotkania ograniczoną liczbę osób. Wejściówki będzie można odbierać w Prozie w dniu wydarzenia od godz. 12.00 do 15 minut przed rozpoczęciem. Jednak nie martwcie się: jeśli nie uda Wam się wejść do środka, będziecie mogli śledzić spotkania na żywo na dużym ekranie w ogródku Prozy. Będą książki, będą autorzy, będzie szansa na zdobycie autografu ulubionego autora lub ulubionej autorki i na nieformalne spotkania. Szansę na zdobycie autografu będą też miały osoby, które nie mogą zjawić się we Wrocławiu i będą śledzić transmisje online – bądźcie zatem czujni! 

Transmisje z wszystkich wydarzeń będzie można oglądać na fanpage’ach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału oraz Portalu Kryminalnego. Pełny program znajdziecie tutaj.

 

Patronem medialnym festiwalu jest serwis lubimyczytać.pl.

Udostępnij