Zapowiedź trzeciego dnia MFK 2021

Autor: MFK
Data publikacji: 27 maja 2021

Piątek na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału to pięć wydarzeń. I oczywiście kryminał na pierwszym planie – w wersji kobiecej, noir, podcastowej, włoskiej i… antykryminalnej.

Dzień zaczniemy tradycyjnie od dwóch wykładów: o 16.00 prof. Bernadetta Darska poprowadzi nas śladem bohaterek współczesnych powieści kryminalnych, opowiadając o tym, jak alkohol wpływa na ich codzienność, a o 17.00 Piotr Kofta zaprezentuje nam świat kryminału noir, również odwołując się do motywu przewodniego tegorocznej edycji festiwalu.

Link do wykładu na Facebooku

 

Link do wykładu na Facebooku

 O 18.00 spotkamy się natomiast z autorem „antykryminału alkoholowego” – tak bowiem nazywa swoją najnowszą powieść Jakub Żulczyk. Pisarz opowie o „Informacji zwrotnej” w rozmowie z Irkiem Grinem.

 

Link do wydarzenia na Facebooku

Powyższe wydarzenia będziemy transmitować ze studia w Prozie, klubie Wrocławskiego Domu Literatury (Przejście Garncarskie 2, II piętro). Ze względu na obowiązujące przepisy epidemiczne będziemy mogli wpuścić na spotkania ograniczoną liczbę osób. Wejściówki będzie można odbierać w Prozie w dniu wydarzenia od godz. 12.00 do 15 minut przed rozpoczęciem. Jednak nie martwcie się: jeśli nie uda Wam się wejść do środka, będziecie mogli śledzić spotkania na żywo na dużym ekranie w ogródku Prozy. Będą książki, będą autorzy, będzie szansa na zdobycie autografu ulubionego autora lub ulubionej autorki i na nieformalne spotkania.

A wieczorem przeniesiemy się ze studia w Prozie do świata online. Jako pierwsza: Justyna Mazur. Blogerka i podcasterka, autorka popularnego kryminalnego podcastu „Piąte: Nie zabijaj”, opowie Łukaszowi Wojtusikowi o właśnie o tworzeniu podcastów, ale też o pracy na planie filmowym. Start o 19.30. Współorganizator: Crime+Investigation Polsat.

Link do wydarzenia na Facebooku

Gościem drugiego piątkowego spotkania w świecie wirtualnym będzie Donato Carrisi, autor między innymi bestsellerowego „Zaklinacza”. Włoskiego scenarzystę, pisarza i dramatopisarza, którego powieści są tłumaczone na ponad dwadzieścia języków, odpyta pisarka Marta Guzowska. Zaczynamy o 21.00. Współorganizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Albatros.

 

Link do wydarzenia na Facebooku

 

Transmisje z wszystkich wydarzeń będzie można oglądać na fanpage’ach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału oraz Portalu Kryminalnego.

Uwaga: szansę na zdobycie autografu niektórych gości będą też miały osoby, które nie mogą zjawić się we Wrocławiu i będą śledzić transmisje online – bądźcie zatem czujni!

Pełny program MFK 2021 znajdziecie tutaj.

Patronem medialnym festiwalu jest serwis lubimyczytać.pl.

Udostępnij