Znamy program MFK Wrocław 2024!

Autor: MFK
Data publikacji: 12 maja 2024

Premiera: 12 maja 2024

Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2024. A dziś wreszcie ogłoszono program! 

Co takiego w tym roku czeka nas podczas kryminalnego tygodnia w stolicy Dolnego Śląska? Po pierwsze: spotkania z autorami zagranicznymi. W tym roku festiwal odwiedzą Jeffery Deaver („ojciec” Lincolna Rhyme’a), A.J. Finn (którego debiutancka „Kobieta w oknie” wywołała spore zamieszanie w literackim świecie) oraz – prosto zza naszej południowej granicy – Michal Sykora. Po drugie: spotkania wokół książkowych premier Wojciecha Chmielarza, Katarzyny Gacek, Izabeli Janiszewskiej, Małgorzaty i Michała Kuźmińskich, Julii Łapińskiej, Roberta Małeckiego i Jędrzeja Pasierskiego. Po trzecie: dyskusje na tematy związane z literaturą kryminalną. Agnieszka Graca, Weronika Mathia i Aleksandra Śmigielska opowiedzą o swoich debiutach, Magda Stachula i Alicja Sinicka o domestic noir, Tomasz DuszyńskiSławek GortychMieczysław Gorzka i Agnieszka Jeż o Dolnym Śląsku w kryminale, a Agata Romaniuk, Marek Stelar i Bartosz Szczygielski o kryminałach dla dzieci. Po czwarte: stała część programu, czyli wykłady – tym razem Maciej Siembieda zdradzi nieco tajników researchu, Robert Michniewicz opowie o wykorzystywaniu wiedzy oficera wywiadu przy pisaniu, a Maciej Klimarczyk odpowie na pytanie, czy da się oszukać biegłych psychiatrów. Po piąte: kryminalna gra dla dzieci. Po szóste wreszcie: dowiemy się, w czyje ręce spośród nominowanej siódemki trafi Nagroda Wielkiego Kalibru za najlepszą polską powieść kryminalną ubiegłego roku, a także Nagroda Czytelników i Nagroda Specjalna im. Janiny Paradowskiej. Krótko mówiąc: jest na co czekać!

Szczegóły wydarzeń i nazwiska gości znajdziecie w programie na stronie festiwalu.

Widzimy się we Wrocławiu w dniach 5–9 czerwca 2024. I przed ekranami, bo wszystkie festiwalowe wydarzenia będą transmitowane online. A zatem: do zobaczenia! 

Udostępnij