Morderstwo nie jest takie proste, Carla Valentine

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 18 maja 2022

Morderstwo nie jest takie proste

Autor: Carla Valentine
Przekład: Jakub Michalski
Wydawnictwo: SQN
Premiera: 18 maja 2022
Liczba stron: 368
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Agatha Christie to jedna z najpopularniejszych autorek kryminałów na świecie. 

Okazuje się, że była również ekspertem kryminalistyki.

W „Morderstwo nie jest takie proste” technik patologii Carla Valentine odsłania rozległą wiedzę Agathy Christie, kreując ją niejako na pionierkę kryminalistyki. 

Christie, tworząc legendarne dziś zagadki kryminalne, korzystała z najnowszych w tamtych czasach technik kryminalistycznych: od balistyki przez toksykologię po analizę odcisków palców, interpretację odcisków stóp lub śladów opon, analizę plam krwi i na etapie autopsji - samych ofiar. W niektórych dziedzinach, zwłaszcza w technice analizy odcisków palców, wprowadzała w fabułę innowacje, zanim zostały one formalnie przyjęte.

Agatha Christie była zagorzałą czytelniczką doniesień prasowych o sprawach kryminalnych, śledziła nowe techniki śledztw i angażowała się w debaty z innymi wybitnymi pisarzami kryminalnymi, wymieniając się pomysłami i informacjami na ich temat.

W książce „Morderstwo nie jest takie proste” Carla udowadnia, jak wielką wiedzą dysponowała jedna z najbardziej uwielbianych pisarek w historii. Książka ta rzuca nowe światło na metody i badania Christie i przybliża kryminalistykę, która wpłynęła na pokolenia pisarzy i naukowców.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Morderstwo nie jest takie proste" Carla Valentine

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Morderstwo nie jest takie proste, Carla Valentine

Carla Valentine połączyła dwie pasje w jedną ciekawą lekturę.

26 maja 2022