Okrutnie piękny, Wojciech Nerkowski

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 21 października 2020

Okrutnie piękny

Autor: Wojciech Nerkowski
Wydawnictwo: Lira
Premiera: 21 października 2020
Liczba stron: 416
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Uroda otwiera wiele drzwi. Również te, za którymi czai się śmierć…

 

Z ósmego piętra hotelu na Cejlonie wypada młody mężczyzna. Ginie na miejscu. Czy było to morderstwo, samobójstwo, a może tylko nieszczęśliwy wypadek? Kilka miesięcy wcześniej Konrad Krauze, niewiarygodnie przystojny wzięty lekarz, obiekt westchnień wszystkich koleżanek ze studiów, poznaje Tomasza, który dołącza do lekarskiej paczki. Tomasz wiąże się z Martą, niestety idylla kończy się szybko wraz z przypadkowo podsłuchaną rozmową. Tomasz zaczyna podejrzewać, że jego dziewczyna także jest uwikłana w romans z pięknym Konradem. Kiedy cała grupa wyjeżdża na egzotyczne wakacje, napięcie zaczyna rosnąć…

To opowieść o pożądaniu i obsesji, o emocjach tak silnych, że niszczą tych, którymi zawładnęły, ale ranią także ich bliskich. O tajemnicy piękna, które zachwyca, ale może też zaślepić. O niesprawiedliwości losu, która sprawia, że niektórzy dostają w prezencie urodę, inni zaś są skazani na kompleksy i rozgoryczenie.

 

Wojciech Nerkowski – scenarzysta filmowy i telewizyjny, współtwórca najpopularniejszych polskich seriali. Pisarz, autor m.in. trylogii komediowo-kryminalnej "Spisek scenarzystów", powieści sensacyjnej "Przecięcie", a także tłumacz literatury angielskiej i amerykańskiej. Wykładowca scenariopisarstwa w StoryLab. Jego nałogi sponsoruje litera „k”: kino, książki, kawa.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Okrutnie piękny" Wojciech Nerkowski

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Przecięcie, Wojciech Nerkowski

„Przecięcie” jest wybuchową mieszanką thrillera i romansu, której akcja zmierza w zawrotnym tempie przez Warszawę, Kraków, Wiedeń i Rzym aż do zaskakującego finału.

07 czerwca 2019

NOWOŚĆ

Spisek scenarzystów, Wojciech Nerkowski

A może - aby osłodzić fakt, że przyszła jesień - sięgniecie po komedię kryminalną? „Spisek scenarzystów” Wojciecha Nerkowskiego to historia śmierci ...

04 września 2017