Źródła Wełtawy, Petra Klabouchová

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 20 września 2023

Źródła Wełtawy

Autor: Petra Klabouchova
Przekład: Agata Wróbel
Wydawnictwo: Afera
Premiera: 20 września 2023
Liczba stron: 338
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Surowa zima w lasach Szumawy. Niecodzienne znalezisko wstrząsa mieszkańcami pobliskich wsi. Ciało ubranej w obozowy pasiak trzynastolatki leży na pustkowiu, jakby wypluła je któraś z okolicznych gór. Terezka Velková, wzorowa uczennica, dobre dziecko. Skąd się tam wzięła? Dlaczego była tak ubrana?

Sprawa jest łakomym kąskiem nie tylko dla brukowców, ale też dla prowincjonalnego komisarza, który widzi w niej szansę na ratowanie swojego dobrego imienia.

Śledztwo budzi w miejscowej ludności wspomnienia dawnych krzywd, a w jego trakcie wychodzą na jaw zadziwiające fakty o tajnym obozie jenieckim, działającym kiedyś w głębi parku narodowego, przy samych źródłach Wełtawy. To stąd wypływa matka czeskich rzek. Wszystko wskazuje na to, że wypływa stąd także zło...

„Źródła Wełtawy” – wciągający kryminał z historią w tle, otrzymał nagrodę festiwalu Šumava Litera oraz wyróżnienie w Konkursie im. Jiřego Marka na najlepszą czeską powieść kryminalną. 

 

Petra Klabouchová (ur. 1980) pisarka, dziennikarka, menadżerka muzyczna. 

Studiowała dziennikarstwo i media relations na Uniwersytecie Masaryka w Brnie, kilka lat pracowała w redakcjach regionalnej prasy i telewizji. Od roku 2004 działa w branży muzycznej jako menadżerka zespołów rockowych. Dzieli życie między Włochy, Stany Zjednoczone i Czechy.

Jest autorką dziecięcej serii o wampirach, dwóch zbiorów opowiadań oraz czterech powieści. Największą jak dotąd uwagę czytelników i krytyki przyciągnęła jej książka Źródła Wełtawy (Prameny Vltavy, 2021). W roku 2023 ukazała się kolejna powieść kryminalna autorki inspirowana mrocznymi faktami historycznymi pt. U severní zdi.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Źródła Wełtawy" Petra Klabouchova

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Źródła Wełtawy, Petra Klaubochova

Jak to dobrze, że „Źródła Wełtawy” są powieścią, nie reportażem!

16 października 2023