MFK 2022: Olga Herring i Michał Larek

Autor: Data publikacji: 28 kwietnia 2023

Jeśli nie mogliście odwiedzić Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, nic straconego! Mamy dla Was nagrania festiwalowych wydarzeń.

Na przedostatnim festiwalowym spotkaniu podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału 2022  odeszliśmy nieco od książek, by porozmawiać o formatach bardzo popularnych, mianowicie o podcastach kryminalnych. Swoim doświadczeniem, historiami i spostrzeżeniami podzielili się z prowadzącym spotkanie Waldkiem Mazurem Michał Larek, pisarz i autor podcastu "Zabójcze Opowieści", a także podcasterka Olga Herring. 

 

 

Analizowali oni moment wejścia podcastów true crime do Polski i ich nagłej popularności, było więc sporo o cyfrach, algorytmach, monetyzacji, a w końcu cechach charakterystycznych tego formatu. Zastanawialiście się kiedyś, jak zostać podcasterem? Zaproszeni goście mówili i o tym, przedstawiając codzienność tego typu pracy, za którą stoją długi research, układanie tekstu, nagrywanie, a w końcu montaż. Oboje odnajdują w tym jednak sporo rozrywki, Olga Herring początkowo brała tę działalność nawet za hobby – zaczęła tworzyć podcasty, bo sama nie miała czego słuchać.

 

 

Udostępnij

ZOBACZ TAKŻE

Nadchodzi „Rok szarańczy, nowa powieść Terry'ego Hayesa!

2024-04-25

Rozmowa z Piotrem Kościelnym

2024-02-13

MFK 2023: Wojciech Chmielarz

2023-06-15

MFK 2023: laureaci Nagród Wielkiego Kalibru

2023-06-14